חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

היכן מותר לשמור את התפילין כאשר חייל נמצא בתנועה ופעולה?

תשובה:

יש לנהוג כבוד בתפילין, ואין לעשות כנגדן תשמיש מגונה. לכן יש לעטפן בשתי עטיפות, כאשר השניה אינה מיוחדת לתפילין (מ, ב).

ראוי לעטוף את התפילין בנוסף לתיק שלהם גם בעטיפת פלסטיק אטומה (ע"פ מ, מ"ב ז), שתהיה עטיפה שניה, ותשמור על התפילין מלחות. גם כאשר התפילין עטופות בעטיפה כפולה, אין לשבת עליהן, או להניחן למרגלותיו או תחת ראשו (מ, ג), ואין להניח עליהן חפצים. בשעת אריזת חפצים יש להניח את התפילין למעלה, ולהימנע מלשבת על התרמיל. רצוי לארוז את התפילין בתוך הפנכות (מסטינגים) כדי שלא יתקלקלו בדרך.

כדאי שחיילי חי"ר יחתמו על אשפה (פאוטש) נוספת, וישימו בה את התפילין, ומוטב בתוך עטיפת פלסטיק. ביחידות ממונעות יש לארוז את התפילין בפק"ל, כדי שיהיו תמיד בהישג יד.

פוסק: הרב שלמה מן ההר,הרב יששכר גואלמן, פרופ' יהודה אייזנברג

ספר: דיני צבא ומלחמה

מקור: סעיף 62

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: צבא

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה