חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם מותר לחייל לאכול פריטים מסויימים במקום שאינו כשר?

תשובה:

  אכילה במקום בו האוכל טרף

חיילים המזדמנים למקום בו האוכל טרף: מסעדה, קבוץ, בית פרטי וכדומה, צריך להקפיד על המאכל שהוא אוכל. במקום כזה אפשר לאכול רק לחם, פירות וירקות חיים (ויש להפריש תרומות ומעשרות וחלה סעיף 142). שימורים כשרים קרים. באכילת מאכלים אלה מותר להשתמש באופן ארעי בכלים טרפים.

באכילה במקום כזה יש להיזהר מאוד מחילול השם: לעיתים עשוי להתקבל הרושם כי המקום כשר, ואחרים יבואו ויאכלו בו כל דבר; לעיתים עשויים אנשי המקום לראות באדם האוכל שם יהודי המוכן לוותר על מצוותיו כדי לזכות בארוחה. אדם המתעניין בכשרות המטבח, בורר לו את המאכלים הכשרים בלא הפגנתיות, תוך ויתור על האסור – יזכה בכבוד ובהערכה, ויאכל מאכלים כשרים.

פוסק: הרב שלמה מן ההר,הרב יששכר גואלמן, פרופ' יהודה אייזנברג

ספר: דיני צבא ומלחמה

מקור: סעיף 138

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: צבא

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה