חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם בשעת מלחמה מותר לחייל לאכול ממאכלי עכו"ם?

תשובה:

7. התנהגות בשטח אויב
נכנסה יחידה לשטח אויב, ואין לחיילים די אוכל ושתייה - אין לאכול ולשתות ממאכלי הנכרים
וממשקיהם, אלא אם כן יש מצב של פיקוח נפש. על מאכלים כאלה יש לברך לפניהם
ולאחריהם, ואם אכלו בחבורה - חייבים לזמן. (קצו,ב; רד,ט. מ"ב)

פוסק: הרב שלמה מן ההר,הרב יששכר גואלמן, פרופ' יהודה אייזנברג

ספר: דיני צבא ומלחמה

מקור: מלחמה סעיף 337

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: צבא

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה