חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם יש פגם להשתתף בברית מילה לתינוק שאמו לא נשואה?

תשובה:

אם אין חיוב מצד יחסי שכנות אזי לא ראוי ללכת לברית.

פוסק: הרב שלמה זלמן אויערבאך

ספר: ועלהו לא יבול-הנהגות והדרכות, בעריכת הרב נחום סטפנקי

מקור: חלק שני יורה דעה עמוד קטו סעיף 112,

תשובה נוספת:

מותר להשתתף בברית מילה של תינוק שנולד בעבירה לרווקה. וה' יגדור פרצות עמו ישראל, ויטהר את מחננו ונזכה שמחננו יהיה קדוש ולא נתקל בעוד מקרים כאלו (ויקומו משפחות רק על בסיס התורה).

 

פוסק: הרב אלחנן נפתלי פרינץ

ספר: שו"ת אבני דרך

מקור: חלק יא

תשובה נוספת:

בכל ולד שיש בלידתו נדנוד עבירה, אפילו באיסור דרבנן, אין אומרים "אשר תבחר".

פוסק: הרב שלמה זלמן אויערבאך

ספר: ועלהו לא יבול-הנהגות והדרכות, בעריכת הרב נחום סטפנקי

מקור: חלק שני יורה דעה, עמוד קטז בשם חידושי רע"א על שו"ע , רמה, ד

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: ברית מילה

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה