חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם יש לעשות בדיקת חמץ בבתי כנסת ובתי מדרש?

תשובה:

בית כנסת ובית מדרש צריכים בדיקה על ידי הגבאי, למרות שמנקים את המקום קודם לכן. אין מברכין על בדיקה זו וטוב שהגבאי יעשה בדיקה זו אחרי שעשה בדיקת חמץ בביתו שאז הבדיקה בבית הכנסת תפטר בברכה שעשה בביתו.

פוסק: הרב מרדכי אליהו הראשון לציון

ספר: מאמר מרדכי

מקור: מועדים פרק ו סעיף כז וראה גם ילקוט יוסף קצוש"ע חלק ב סימן תלג סעיף ז

תשובה נוספת:

בתי כנסת ובתי מדרש צריכים בדיקת חמץ בליל י"ד. טוב שהבודק את בית הכנסת יבדוק תחילה את ביתו, ויברך שם על הבדיקה ויכוון גם על בדיקת בית הכנסת.

פוסק: הרב אליעזר מלמד

ספר: פניני - הלכה

מקור: פסח, בדיקת חמץ סעיף 13

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: פסח

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה