חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם מותר לבדוק חמץ בעזרת פנס המופעל בעזרת בטריות?

תשובה:

הרוצה לבדוק לאור פנס רשאי, ואם במקומות שיש לבדוק יש חשש מסוים שמא להבת הנר תגרום לשריפה עדיף שיבדוק בפנס.

פוסק: הרב אליעזר מלמד

ספר: פניני - הלכה

מקור: פסח, בדיקת חמץ סעיף 5 (וראה בספר סידור פסח כהלכתו יג', י)

תשובה נוספת:

מותר לבדוק חמץ בעזרת פנס ואףלברך לפני הבידקה. אולם בגלל שהיא מצוה חביבה ראוי לעשותה כמנהג אבותינו. כאשר קשה להשיג נר שעוה אפשר להתיר להעזר על ידי פנס.

פוסק: הרב עובדיה יוסף

ספר: שו"ת יחוה דעת

מקור: חלק א' סימן ד

תשובה נוספת:

מותר לכתחילה.

פוסק: הרב דב ליאור

ספר: שו"ת חנוך לנער

מקור: עמוד צ הלכה ד

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: פסח

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה