חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם מברכים הגומל לאחר זריקת אבנים בכבישי יש"ע?

תשובה:

אם נזרקו עליו אבנים ולא פגע בגופו, או שפגעו בזכוכית של המכונית ונתנפצה, כל עוד שלא ניתזו עליו רסיסים אינו מברך.

פוסק: הרב שלמה זלמן אויערבאך

ספר: הליכות שלמה -בעריכת נכדיו

מקור: תפלה פרק כג' סעיף א בהערה א/ שם

תשובה נוספת:

מברכים הגומל אם נזרקו לעבר מכוניתו מטר אבנים על ידי מספר מחבלים שזו סכנה ממשית . ואם נזרקה אבן אחת כשנסע במכונית ממוגנת אין  צריך לברך.

פוסק: הרב אליעזר מלמד

ספר: פניני - הלכה

מקור: חלק ג' הלכות ברכת הגומל סעיף 10

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: ברכות

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה