חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם יש צורך בהכשר מיוחד לפסח עבור חומרי ניקוי, משחת נעלים?

תשובה:

 חומרי ניקוי לכלים וכן משחת נעלים וכדומה אינם צריכים הכשר מיוחד לפסח,כי טעמם פגום ונפגם כבר לפני פסח ואינו נחשב לחמץ.

פוסק: הרב אליעזר מלמד

ספר: פניני - הלכה

מקור: פסח, כשרות הביץ סעיף 9

תשובה נוספת:

חומרי ניקיון, קוסמטיקה, איפור כיוון שאינם ראויים למאכל בעל חי, מותרים בפסח בשימוש ובהנאה  מאחר ופקע מהם שם חמץ. (ואין בהם דין "אחשביה").

פוסק: הרב דב ליאור

ספר: דבר חברון - שו"ת בהוצאת מכון רבני יישובים קרית ארבע

מקור: אורח חיים סימן תעז

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: פסח

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה