חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם מותר לאכול בפסח עם כתר מחרסינה המותקן בשיניים? ומה לגבי שיניים תותבות?

תשובה:

כתר המצוי בשיניים ולא ניתן להוציאו, אינו זקוק להכשרה לפני פסח.
לגבי שיניים תותבות, נוהגים להשרות בצונן 24 שעות, החלפת המים והשרייתם שנית לעוד 24 שעות וכך בפעם השלישית.

פוסק: הרב דב ליאור

ספר: דבר חברון - שו"ת בהוצאת מכון רבני יישובים קרית ארבע

מקור: אור חיים סימן תצה

תשובה נוספת:

יש לנקות היטב לפני שיגיע זמן איסור חמץ, ואין צורך להגעילן. 
ויש מחמירים להגעילן בכלי ראשון או שני.

פוסק: הרב אליעזר מלמד

ספר: פניני - הלכה

מקור: פסח, הכשרת המטבח לפסח, סעיף 12 (המקילים בניקוין שו"ת בית יצחק, הרב פרנק ועוד)

תשובה נוספת:

שטיפה והדחה במים בלבד.

פוסק: הרב עובדיה יוסף

ספר: שו"ת יחוה דעת

מקור: חלק א' סימן ח

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: פסח

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה