חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם מותר ללמוד מוסיקה בשלושת השבועות?

תשובה:

מעיקר הדין מותר לשמוע מוזיקה רצינית בימי בין המצרים והוא הדין גם ללימוד נגינה.
ובספירת העומר לא נהגו לאסור אלא שמחה של ריקודים.

פוסק: הרב נחום אליעזר רבינוביץ

ספר: שו"ת שיח נחום תשס"ח

מקור: סימן לה

תשובה נוספת:

אין לשמוע או לנגן מוסיקה מכלי זמר, רדיו וכו',  אבל מותר לשמוע שירי קודש בבין המצרים כיון שכל מגמתם לעבודת ה' וכן מותר לשיר שירי קודש בפיו.
וכן מותר להאזין ברדיו לתוכנית מותרת אף על פי שיש מוסיקת רקע. מותר לשיר בכדי להרדים תינוק.
יש מקילים  עד ר"ח אב לגבי ילדים קטנים הלומדים מוסיקה.

פוסק: הרב שלמה אבינר

ספר: שאילת שלמה - שו"ת

מקור: חלק א' סימן רס סעיף 2 וראה חלק ד' סימן קכב.

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: בין המצרים

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה