חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם מותר ללמד גוי תורה?

תשובה:

מותר ללמד גוי תורה בתנאי שמדובר בגוי שחושב ומתלבט אם להתגייר ועדין לא החליט על כך.
אולם אסור ללמד תורה סתם גוי שבא ללמוד ושאין לו כל כוונה ומחשבה בכיוון זה.

פוסק: הרב פיינהנדלר

ספר: שו"ת אבני ישפה

מקור: חלק ז סימן קיד ענף ב

תשובה נוספת:

ימותר להכין חוברת וכו' של סיפורי התורה בשביל גוים. טוב שילמדו את סיפורי התורה בצורה אמיתית.

פוסק: הרב שלמה זלמן אויערבאך

ספר: ועלהו לא יבול-הנהגות והדרכות, בעריכת הרב נחום סטפנקי

מקור: חלק שני שונות סעיף 51

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: נכרי

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה