חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם "עיגול" תשלום לחשמל ומים למשכיר נחשב לריבית?

תשובה:

השוכר דירה או חדר, ומשלם בכל חודש למשכיר עבור הוצאות חשמל ומים, וזאת על פי חישוב המונה הפנימי שהותקן למטרה זו על ידי המשכיר.
לעיתים החשבון המדוייק מגיע לכדי אגורות, ולשוכר נוח במקרה זה "לעגל" את הסכום (לטובת המשכיר), הרי במקרה זה אין הדבר נחשב לריבית, כיון שאין כאן "שכר המתנת המעות" ואין כאן ענין של הלוואה.

פוסק: מכון התורה והארץ- שבי דרום

ספר: אמונה עתיך

מקור: תשע"ה , תשרי 105 סעיף 22

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: ריבית

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה