חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם מותר בשבת לסלק שברי זכוכית בחלון אשר נשבר?

תשובה:

חלון זכוכית אשר נשב בשבת, ונשארו בו שברי זכוכית, ויש במקום ילדים אשר עלולים להינזק, יהיה מותר  לסלק את השברים על ידי גוי.

פוסק: הרב אברהם דוד סיימון

ספר: שו"ת שאל בני

מקור: חלק ב פרקלג סעיף 404

תשובה נוספת:

אם אין במקום נכרי, ויש חשש שינזקו ילדים קטנים אשר אינם יודעים להזהר, אזי יוציא יהודי כלאחר יד (ברגלו וכו').

פוסק: הרב יהושע ישעיה נויבירט

ספר: שמירת שבת כהלכתה מהדורה ג' תש"ע

מקור: פרק כג סעיף מ

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: שבת

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה