חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם אפשר להתפלל בבית כנסת עם שקית סטומה?

תשובה:

אומנם יש איסור להתפלל במקום בו נצמא צואה או שתן, אולם במקרה זה כשזה מצב מתמשך ולכן עשוי למנוע מאנשים  להתפלל במנין כאשר למרות שהחליף שקית יש חשש שתצא צואה בזמן התפילה, אזי הקלו הפוסקים בתפילה לבעלי סטומה מכמה נימוקים. כגון: צואה שאינה יוצאת מהמקום הרגיל הטבעי, אין לה דין צואה, מה עוד שהשקית מכוסה.

פוסק: מכון התורה והארץ- שבי דרום

ספר: אמונה עתיך

מקור: תשרי תש"ה 105 סעיף 9 הרב אריה כץ- ראה בתשובה עוד נימוקים

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: חולה כללי

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה