חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

מה דין תפילת הדרך כשנוסע בין ישוב לישוב בכבישי יש"ע?

תשובה:

הנוסע בכבישי יישובי יהודה ושומרון בין ישוב לישוב, צריך לומר תפילת הדרך אפילו אם המרחק בין הישובים פחחות מארבעה ק"מ.
הקריטריון הקובע הוא, באם באותם כבישים יש נוכחות ו/או סיורים של הצבא.

פוסק: הרב שלמה אבינר

ספר: פסקי שלמה בעריכת הרב מ.צ.הלוי ציון

מקור: חלק א עמוד 144 וכן שו"ת שאילת שלמה חלק א' פ4

תשובה נוספת:

בכבישים מסוכנים כמו במספר כבישים ביש"ע יש לומר תפילת הדרך גם בדרך באורך קילומטר אחד.

פוסק: הרב אליעזר מלמד

ספר: פניני - הלכה

מקור: חלק ב הלכות תפילת הדרך סעיף 5

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: תפילת הדרך

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה